Tai Ji

Je vědecky dokázáno, že cvičenci Wu-shu(wu-šu) mají celkově lepší fyzickou i duševní kondici než ostatní. Cvičením upevňují nejen svou fyzickou a duševní kondici, ale cvičení Tai-ji(tchaj-ťi) mnohým pomáhá také jako prevence před nemocemi nebo dokonce při jejich léčení. Tradice cvičení čínského Tai-ji vznikla v provincii Che-nan a dnes se díky svým léčebným účinkům rozšířila do celého světa.

Čínské Tai-ji je především bojovým uměním s nejdůležitějším aspektem sebeobraným. Jako zakladatel stylu Tai-ji a zároveň původní školy Chen(Čchen) je udáván Chen Wan Ting(Čchen Wan Tching). Tento původní styl byl později upraven do několika dalších škol pojmenovaných podle svých zakladatelů. Tai-ji patří mezi tzv. vnitřní styly, nejdůležitější v Tai-ji je práce s vnitřní energií qi(čchi).

Základní kurz trvá tři měsíce. Výuka je zaměřena na tradiční styl Chen. Cvičenec musí nejprve dobře zvládnout základní pohyby, potom se učí celou sestavu. Učí se ovládat vnitřní energii qi. Neméně důležitou součástí výuky jsou aplikace jednotlivých technik a cvičení ve dvojici. Po důkladném zvládnutí cvičení beze zbraně je možno pokračovat ve cvičeni se zbraněmi.

Kurz vede známý čínský cvičitel mistr Oin Ming Tang(Čchin Ming Tang), rodák z provincie Che-nan, který zná dlouholetou tradici tohoto cvičení z domova a má s ním bohaté zkušenosti. Mistr Qin Ming Tang je představitelem 20. generace Chen Tai-ji.

 

Tai-ji

17-18

18-19 hod

19-20 hod

Úterý

začátečníci

pokročilí

pokročilí

Čtvrtek

začátečníci

pokročilí

pokročilí

 

Místo výuky

Obchodní akademie

Svatoslavova 6, Praha 4